Menu Zavrieť

Mlčať je zlato

Voľby do vyšších územných celkov (VÚC) sa blížia. Do ich konania nám ostávajú zhruba tri týždne a predvolebný boj sa priostruje. Odporúčaní pribúda a slušnosti ubúda. Je tu ale jedno veľké „ale“.

Vo väčšine prípadov sa jedná o kandidátov koalícií alebo strán. Tých menej je nezávislých. Každý bojuje o hlasy a často vidíme odporúčania osobností kultúrneho či športového života odporúčať toho-ktorého kandidáta. Samozrejmosťou sú aj podpory od vedení strán. Presne aj v prípade nášho kandidáta za predsedu Nitrianskej župy – Jána Grešša. A práve Ján Greššo zjavne leží niekomu v žalúdku. Okrem toho, že má podporu ôsmich pravicových strán, má zjavne odporcov v radoch jednej z koaličných strán.

A to až natoľko, že sa predseda tejto jednej strany rozhodol zvolať tlačovku vysielanú naživo aj celoštátnymi médiami. Keď opomenieme, že v jeho vyjadrení a odporúčaní ako Jánovi Greššovi, tak aj voličom bolo mnoho zavádzajúcich tvrdení, tak podporil aj jedného z protikandidátov. Na tom by nebolo nič, keby to tento pán predseda nerobil z pozície funkcie predstaviteľa štátu a na pôde parlamentu. Mal to spraviť na pôde strany a z pozície predsedu tejto strany. Ale v prípade pána predsedu sme si už viacerí zvykli na jeho prešľapy a nezrozumiteľné vyjadrenia, takže koniec – koncov je dosť možné, že ho ani nikto už nebral pri tých slovách vážne. Faktom však ostáva, že hoci chcel poukázať na údajne zlé preferencie, škoda, že nepoukázal na zlé výsledky Nitrianskej župy počas úradovania ich kandidáta.

Aj v tomto prípade platí, že mlčať je zlato a menej je niekedy viac.

 

Poznámka: autor komentára je kandidátom Demokratov Slovenska na poslanca v Bratislavskom kraji za Petržalku, Jarovce, Rusovce a Čunovo. 

2 Comments

  1. Upozornenieviagra for sale in the usa

  2. Upozornenie1reservoir

Pridaj komentár