Menu Zavrieť

Mlčať je zlato, paragraf 363 striebro

zákon a spravodlivosť

v predošlom komentári sme naznačili, že súčasná koalícia má medzi sebou v podobe poslancov a členov vlády akoby trójske kone. Nedávno zverejnené video z poľovníckej chaty trochu viac ukázalo na ďaľšieho z nich.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nebol práve želanou voľbou podľa vyjadrení viacerých odborníkov. Rozhovor s bývalou námestníčkou Vladimírou Klimentovou naznačil dávnejší plán o voľbe GP, disciplinárne konanie voči Danielovi Lipšicovi naznačilo stranícku príslušnosť.

Nepoučujte ma čo mám robiť!

Fínsky pilot F1 Kimi Raikkonnen je známy svojimi výrokmi. Jeden z nich zaznel pred niekoľkymi rokmi počas Veľkej ceny Abu Zabí, keď povedal svojmu inžinierovi, aby ho nechal osamote, že vie, čo robí.

Podobne sa ohradil voči Danielovi Lipšicovi, no tentoraz sa podobne ohradil voči kritike ministerky Kolíkovej. V druhom prípade sa dala táto záležitosť riešiť medzi štyrmi očami.

Arogancia moci, alebo nesprávne priority?

Spôsob komunikácie navonok nepriamo poukazuje čie záujmy Maroš Žilinka háji. Kým počas vypočutí legendárny paragraf 363 odsudzoval a preferoval jeho novelu, teraz vo veľkom predmetný zákon využíva za veľmi zvláštnych okolností.

Netvrdíme, že nemá na to právo, ale jeho použitie je občas veľmi prekvapivé a po zhliadnutí videa z chaty, na ktorej je zachytený poslanec z poslednej lavice, občas zaváňa ovplyvňovaním inými osobami.

A tu zaujme postoj GP voči tejto nahrávke, na ktorej zaznie veľa nepríjemných vecí. O legitimite získania nahrávky či jej úniku môžeme polemizovať. Smutné však je, že Maroša Žilinku vôbec netrápilo, že ho tam poslanec z poslednej lavice spomína vo viacerých súvislostiach, ako mu je pri ruke, alebo manipulácia výpovedí, či prezentovanie faktov zo živých prípadov alebo z prostredia NAKA a inšpekcie. Teda z inštitúcií, kde by nemal byť únik informácií smerom k nezainteresovaným opozičným poslancom….

Nie.

Maroš Žilinka sa neohradil absolútne voči Robertovi Ficovi, ktorý ho nepriamo označil za spriazneného a ani za spomínané veci. Maroša Žilinku trápi len ten únik. Lebo odkryl pravé úmysly Maroša Žilinku. Človeka, od ktorého Slovensko očakávalo pomoc s očistou justície.

1 Comment

  1. UpozornenieAlojz Baránik je obyčajný taxikár - Stačilo.sk

Pridaj komentár