Menu Zavrieť

O nás

Cieľ

Naším cieľom je pomocou rozumných zmien a reforiem zlepšovať život ľudí na Slovensku.

Staviame na  štyroch základných hodnotách: slobode, demokracii, spravodlivosti, vlastenectve a na  štyroch pilieroch, ktorými sú: Spolupráca. Dôvera. Kompetencia. Úspech.

Kde vidíme priestor na SPOLUPRÁCU?

Hodnoty a programy mnohých, v súčasnosti opozičných strán, (či už parlamentných alebo „nových“) sú veľmi podobné. Chýba však vôľa k spolupráci. My to chceme zmeniť. Bez spolupráce sa nedá uspieť.  Na nej chceme stavať. Zhodujeme sa aj v tom, že zmena vlády je už skutočne potrebná a nevyhnutná.

V čom sme iní?

Už len v tom, že sme jediní, ktorí považujú spájanie stredo-pravých síl za prioritu, za kľúčový a rozhodujúci nástroj, spolu s programom strany, na získanie širokej podpory voličov.

Sme iní aj v pohľade na to, KTO má zmenu do spoločnosti i do politiky priniesť.

Iné strany hovoria o tom, že ony samé dokážu túto zmenu priniesť, že sú pripravené, majú dobrý program, svojich odborníkov, majú nové tváre, atď. Pritom už tu bolo toľko nových strán, toľko nových tvárí a zmena dosiaľ neprišla.

ZMENA sa dá dosiahnuť podľa nás iba vtedy, ak budeme spolupracovať a dôverovať si. Vytvárať demokratickú spoločnosť  postavenú na hodnotách, chrániacu záujmy občanov. Je potrebné našich ľudí vyzývať a podporovať v tom, aby nabrali odvahu a silu podieľať sa na správe veci verejných.

Čím viac šikovných, úspešných a skúsených ľudí naberie odvahu a bude ochotných podieľať sa na správe veci verejných, tým lepšie pre Slovensko, pre našu krajinu.


Demokrati Slovenska