Menu Zavrieť

Komunálna politika i samosprávy sú veľmi dôležité, tak sa pridajte!

V predošlom článku som spomínal dôveru v politikov i to, ako to môže vyzerať. Bol tam príklad zo samosprávy, ktorej sa chcem venovať aj v tomto článku. Týka sa totiž každého jedného z nás.

Mnoho ľudí si totiž neuvedomuje, že v samospráve ako takej, je pomerne veľké množstvo peňazí (podľa priemeru, niekde môžu mať samozrejme väčší nedostatok financií na investície). A výsledky sú nie vždy vidno, hoci sa Vás priamo dotýkajú. Či údržbou verejnej zelene, kvalitou ciest, chodníkov, dostupnosťou služieb a MHD. Nie raz sa stane, že vysútažené práce, tovar, alebo služby sú predražené. Mnoho návrhov zase nezmyselných (príkladom môže byť experiment s bratislavskou linkou MHD č. 97). A narážame na to denne. Ozve sa síce pár aktivistov, no je to málo. Niekedy mi to pripomína schôdze vlastníkov bytov. Vo výťahu si pofrfleme, na schôdzi sme ticho, prípadne sa pohádame.

Sledovať aktivity od župana, cez primátora až po starostov a poslancov mestských a miestnych zastupiteľstiev by malo byť samozrejmosťou, zdieľať vzájomne dojmy a názory a nájsť spoločné prieniky. Všetci s volebným právom sme totiž spoluzodpovední za narábanie s verejnými financiami. My totiž (ne)volíme týchto zástupcov, umožňujeme im narábanie aj s našimi financiami, vkladáme im do rúk právo rozhodovať aj o našom okolí a tým pádom našich životoch. Aj o povinnostiach pre developerov, ktorí sa snažia niečo postaviť v našom okolí a pri prípadnej benevolencii samosprávy tak skomplikovať život obyvateľom dotknutej oblasti bez akéhokoľvek profitu (opravená vozovka v okolí v širšom rozsahu vrátane chodníkov, parkovací dom, modernizácia a zväčšenie ihrísk).

Hľadáme preto občanov, ktorí toto chcú zmeniť. Pridajte sa k nám. Pomôžte nám s kontrolou samospráv, hľadaním riešení (kritizujme vecne), aktivizmom v danej oblasti. Je na vás, akú formu si zvolíte. Stačí nám napísať podľa vášho regiónu na nasledujúce adresy:

 

Určitou formou jednoty, dialógu a diskusie máme šancu zlepšiť podmienky pre väčšinu obyvateľov Slovenska. I takto sa dá vrátiť dôvera v tento štát, keď sa veci pohnu pomaly, ale isto k lepšiemu. Sme si totiž vlastného šťastia tvorcami …

Pridaj komentár