Menu Zavrieť

VÝZVA k zvolaniu mimoriadnej schôdze na odvolanie ministra zdravotníctva

Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník sa obrátili s výzvou na opozičné politické strany, aby sa pripojili a spolu iniciovali zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s návrhom na odvolanie ministra zdravotníctva Viliama Čisláka.

Dôvodom pre takýto krok je katastrofálne zhoršujúca sa situácia v zdravotníctve, neriešenie problémov, ohrozenie zdravotnej starostlivosti pacientov a ďalšie kauzy, ktoré ukazujú, že zdravotníctvo je tunelované osobami a skupinami úzko prepojenými s vládnou stranou Smer, pričom stopy tejto činnosti smerujú priamo na úrad vlády.

Aj keď je tesne pred voľbami takáto schôdza má zmysel, pretože súčasná vláda odmieta diskutovať o týchto problémoch a vyvodzovať za ne zodpovednosť. Zvolanie schôdze s témou odvolania ministra je preto jedinou možnosťou, ktorú opozícia má, aby sa o týchto množiacich a prešľapoch vládnej strany verejne diskutovalo v parlamente. Iná forma mimoriadnej schôdze by bola okamžite zablokovaná poslancami Smeru tak, že by nebol schválený program a diskusia o týchto závažných problémoch by bola znemožnená. Preto je nevyhnutné, aby programom mimoriadnej schôdze bolo odvolanie príslušného ministra, ktorý je zodpovedný za rezort zdravotníctva.

Ľudovít Kaník
predseda Demokratov Slovenska – Ľudo Kaník

Viac si prečítajte tu.