Pred sedemdesiatimi rokmi naši politickí predchodcovia zorganizovali povstanie proti fašistom. Nie pre okamžité ekonomické výhody.

Slovensko si na tú dobu nežilo zle. Vedeli však,že povstať aj so zbraňou v ruke a bojovať za slobodu a obnovenie demokracie, je tá najvyššia hodnota, bez ktorej neexistuje ani ekonomická prosperita, ani šťastná budúcnosť Slovenska a jeho občanov.

Odkaz SNP a Rusko

Boli to naši politickí predchodcovia, Lettrich, Ursíny, Karvaš, Zaťko, predstavitelia občianskeho odboja a vznikajúcej Demokratickej strany, ktorej politickým a právnym nástupcom je dnešná SDKÚ-DS. Z ich iniciatívy vznikla Vianočná dohoda, ktorá spojila občiansky aj komunistický odboj a umožnila organizáciu a vyhlásenie Slovenského národného povstania.

Viac sa dočítate v mojom komentári na aktuality.sk TU.

 

Ľudovít Kaník

Mám 50 rokov a som otcom troch detí. Žijem s rodinou v Banskej Štiavnici. Som ekonóm a v politike sa snažím hľadať racionálne a uskutočniteľné riešenia problémov Slovenska a jeho občanov, ktoré posunú našu krajinu dopredu. Som zakladateľom Demokratov Slovenska – Ľudo Kaník, ktorej som aj predsedom a venujem sa najmä problémom sociálneho systému, zamestnanosti a daňovo-odvodovej problematike. Hľadám riešenia, ktoré pomáhajú odkázaným ľuďom a ktoré motivujú všetkých ostatných, aby aktívne a so záujmom o svoj osud nachádzali tú najlepšiu cestu životom pre seba a svoju rodinu.

Súvisiace články

Close