Menu Zavrieť

Ako naplniť požiadavky štrajkujúcich učiteľov a zdravotníkov?

Učitelia, zdravotníci a živnostníci sú oprávnene nahnevaní na vládu, ktorá sa k nim správa ako k nepriateľom! Všetky tieto problémy by mohli byť riešené v prvom rade reformou daní a odvodov, aby si zamestnanci našli v peňaženkách viac peňazí a aby sa zametsnávateľom pri nižších nákladoch oplatilo vytvárať nové pracovné miesta. Naša revolúcia v daniach a odvodoch prináša:

– výrazné zníženie dane na rovnú daň 15 %
– dramatické zníženie sociálnych odvod o 30 % (z 34,6% na 24%)
– zníženie zdravotných odvodov až o 50 % (zo 14% na 7%)

A ako protiváha výpadku príjmov štátneho rozpočtu – okrem naštartovania ekonomiky vďaka nízkemu daňovo-odvodvému zaťaženiu, zavedenie tzv. zrážkovej mijrodane 0,1 % z bezhotovostných platieb.

O koľko peňazí si mesačne nájdete v peňaženke viac, ak ste zamestnanec a ako výrazne ušetríte, ak ste zamestnávateľ či živnostník? Vypočítajte si našou KALKULAČKOU jedným klikom!

Učitelia, ako veľmi špecifická kategória, by realizáciou nášho opatrenia dosiahli zvýšenie ich platov až o 100% v priebehu 4 rokov. Že sa to neda? Že je to populistické? Ide o sumu 400 miliónov eur – skúste si pozrieť tu, koľko stoviek miliónov sa stratí vo vreckách kšefárov pri rôznych štátnych zákazkách. Keď sa prehodí poradie priorít a pred kšefty sa dá vzdelanie, tak sa to dá!

Viac si prečítajte tu.

Ľudo Kaník

kandidát č. 1 na poslanca NR SR za Demokratov Slovenska – Ľudo Kaník (volebné číslo 4)


Prečítajte si tiež
» Znížime VÝRAZNE dane & odvody, alebo, keď čísla hovoria za všetko!
» Ako ľuďom zvýšiť mzdy?
» Kaník prišiel s odvážnym návrhom: Týmto ľuďom chce zrušiť minimálnu mzdu!
» Ľuďom bez základnej školy treba zrušiť minimálnu mzdu, tvrdí Kaník
» Ako to Kaník natrel Richterovi (video)